Nasza oferta wózków widłowych TOYOTA

Wózki widłowe TOYOTA

Wózki widłowe TOYOTA - ich sprzedaż oraz wynajem stanowią główny zakres działalności firmy SAW-TRAK.

Niezawodność oraz połączenie zaawansowanej japońskiej technologii z zastosowaniem wysokiej klasy materiałów daje gwarancje produktu spełniającego potrzeby najbardziej nawet wymagającego Klienta.

Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu pełną gamę nowoczesnych i funkcjonalnych modeli wózków widłowych, a mianowicie:

 • wózki widłowe TOYOTA o napędzie spalinowym, gazowym i elektrycznym

  Jaki wózek widłowy wybrać?

  Wózki marki TOYOTA, które oferujemy, są wyposażone w szeroką gamę przemysłowych silników spalinowych o napędzie Diesel, LPG oraz LPG/benzyna, specjalnie zaprojektowanych i dostosowanych do warunków, w jakich pracować będzie dany wózek widłowy.

  Wózki widłowe spalinowe dedykowane są do pracy z cięższymi ładunkami, w trudniejszych warunkach. Spalinowe wózki widłowe radzą sobie znakomicie na nierównych, chropowatych często dziurawych podłożach. Praca kombinowana (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz) dopuszcza stosowanie wózka widłowego spalinowego.

  Wózki widłowe gazowe podobnie jak wózki widłowe spalinowe przeznaczone są do pracy na zewnątrz, w środowisku o średnim i dużym natężeniu pracy, w którym emisja spalin nie stanowi przeszkody. Znajduje zastosowanie np w przemyśle budowlanym, papierniczym, w zakładach produkcyjnych. Praca kombinowana (zarówna na zewnątrz jak i wewnątrz) dopuszcza stosowanie wózka widłowego gazowego.

  Wózki widłowe elektryczne dedykowane są do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, w systemach wysokiego składowania oraz w magazynach z towarami wymagającymi specjalnych warunków przechowywania (branża spożywcza, chemiczna). Napęd elektryczny umożliwia płynne ruszanie z miejsca, hamowanie oraz pokonywanie zakrętów w magazynach o bardzo wąskich korytarzach roboczych.

 • wózki widłowe o różnych udźwigach w przedziale od 1,5 tony do 5 ton oraz wysokości podnoszenia nawet do 6 metrów.

  Więcej o rodzajach masztów

  Bogata oferta oferowanych przez nas wózków widłowych pozwala na dopasowanie konkretnej maszyny idealnie do potrzeb Klienta. Dzięki możliwości zamontowania w wózkach widłowych różnych rodzajów masztów (typu duplex, triplex, standardowych) maszyny te są w stanie pracować z towarami składowanymi na różnych wysokościach. Oprócz dopasowania odpowiedniego masztu wózki widłowe oferowane przez naszą firmę wyposażyć można w specjalny osprzęt, umożliwiając im tym samym pracę ze specjalnymi ładunkami oraz wykonywanie dodatkowych zadań ( np. paletyzer, przesuw boczny, pozycjoner wideł, obrotnica, ścisk boczny, szufla hydrauliczna, chwytak do bel itp).

Wózki widłowe oferowane przez naszą firmę to przede wszystkim wydajność, bezpieczeństwo, łatwość obsługi oraz niskie koszty utrzymania. Wszystkie wózki TOYOTA mają ergonomicznie zaprojektowaną kabinę, której konstrukcja zapewnia komfort i bezpieczeństwo dzięki czemu operator ma łatwiejszy do niej dostęp.

Wózki widłowe TOYOTA, które mamy w ofercie są odzwierciedleniem nowych standardów bezpieczeństwa, wydajności i komfortu.

Poniżej prezentujemy standardowe cechy charakteryzujące wózki widłowe TOYOTA z zaznaczeniem, iż na specjalne życzenie jesteśmy gotowi zamontować wyposażenie dodatkowe, dostosowując tym samym wszystkie wózki widłowe, będące w naszej ofercie do indywidualnych potrzeb Klientów.

Więcej o wózkach widłowych TOYOTA

Firma TOYOTA już od ponad 80 lat zajmuje czołowe miejsce w produkcji wózków widłowych. Jest największym na świecie dostawcą tych maszyn. Wózki widłowe Toyota należą do najbardziej bezpiecznych, wydajnych i niezawodnych.
Firma TOYOTA wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, które stały się jej gwarancją sukcesu. Toyota wprowadziła wiele nowoczesnych rozwiązań, aby zapewnić maksymalny komfort pracy oraz bezpieczeństwo.

 1. SYSTEM SAS

  • System SAS Toyoty jest pierwszym na świecie aktywnym systemem kontroli stabilności pracy wózka widłowego. Pozwala on zachować stabilność wózka widłowego we wszystkich warunkach, chroniąc zarówno operatora jak i przewożony ładunek w czasie wykonywania manewrów podnoszenia i skręcania.
  • Wózki widłowe TOYOTA posiadające SAS korzystają z innowacyjnych technologii, aby pomóc zmniejszyć Państwa koszty związane z operatorami oraz uszkodzeniami towarów i wózka widłowego. To wszystko pomaga znacznie obniżyć wydatki związane z użytkowaniem wózków widłowych . Zmniejszając czas przestoju, zwiększacie Państwo płynność pracy a wydajność Waszej firmy wzrasta.
  • SAS zmniejsza ryzyko manewrowania bez uszczerbku na wydajności. Jeżeli wózek widłowy podczas skrętu jest niestabilny, wówczas nowoczesny cylinder automatycznie blokuje tylną oś, zwiększając stabilność wózka widłowego – redukując znacznie ryzyko jego przechyłu. Działa szybciej niż najbardziej doświadczony operator, zapewniając znakomitą stabilność, ochronę kierowcy i zabezpiecza wózek widłowy przed ewentualnymi uszkodzeniami.
  • Redukcja prędkości na zakrętach- jeśli system SAS wykryje, że prędkość wózka widłowego jest za duża, wówczas zanim kierowca zdąży zareagować następuje automatyczna redukcja prędkości wózka widłowego w celu utrzymania kół i ładunku we właściwej pozycji. Manewr taki zapobiega wypadkom oraz gwarantuje bezpieczeństwo operatora wózka widłowego.
  • Kontrola kąta pochylenia masztu do przodu- system SAS chroni zarówno wózek widłowy jak i ładunek przed zbyt dużym, niebezpiecznym przechyleniem do przodu. Kontrola kąta pochylenia masztu do przodu kontroluje wysokość i pozycję masztu. Jeśli jest to konieczne automatycznie ogranicza kąt nachylenia masztu, aby chronić kierowcę wózka widłowego i ładunek.
  • Kontrola prędkości pochylania masztu do tyłu- kiedy przewożone ładunki są pochylane do tyłu zbyt szybko , wówczas istnieje ryzyko wystąpienia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu , zarówno dla operatora jak i dla wózka widłowego. Wykrycie przez system SAS zbyt dużej prędkości pochylania masztu do tyłu, powoduje jej zredukowanie. Ładunki są transportowane z większą pewnością i stabilnością do miejsca przeznaczenia.
  • Kontrola poziomowania wideł- z funkcją systemu SAS, widły są poziomowane przez naciśnięcie specjalnie do tego przeznaczonego przycisku, czyniąc pracę dużo prostszą w szczególności kiedy ładunek znajduje się na wysokości; zwiększa to wydajność, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze.
  • Funkcja systemu SAS- Synchronizator układu kierowniczego- automatycznie ustala pozycję kierownicy w stosunku do tylnych kół. Ergonomia pracy jest większa, a operator zawsze wie, w którym kierunku wózek widłowy się poruszy oraz kiedy tylne koła ustawione są dokładnie na wprost do kierunku jazdy.
 2. System TOYOTA OPS - czujnik obecności operatora- określa, czy operator wózka widłowego znajduje się w pozycji siedzącej. Jeśli na wózku widłowym brakuje operatora, uruchomienie wózka widłowego oraz podnoszenie i opuszczanie masztu jest niemożliwe, co zabezpiecza wózek widłowy przed niewłaściwym jego użytkowaniem.
 3. W wózkach widłowych TOYOTA zwiększenie bezpieczeństwa pracy uzyskano poprzez zwiększenie widoczności wokół wózka widłowego.
 4. Szeroki wybór silników umożliwia jego dopasowanie do konkretnych potrzeb i warunków w jakich dany wózek widłowy będzie pracował.
 5. Zwiększenie wydajności pracy operatora jest możliwy dzięki dostosowaniu jego potrzeb w czasie operowania wózkiem widłowym, między innymi układ pedałów- zbliżony jest do pedałów samochodowych, przez co wózki widłowe TOYOTA obsługuje się w sposób prosty, wręcz intuicyjny.